místo, kam se budete rádi vracet

Uberte si pár let!

 

Každý z nás se chce cítit a vypadat skvěle. To je ostatně důvod, proč o sebe pečujeme – udržujeme se v kondici, chodíme na kosmetiku, do solária, na manikúru, pedikúru, dopřáváme si relaxaci v sauně, čas od času si zajdeme na masáž. Všechno to nám výrazně pomáhá k mladšímu a hezčímu vzhledu. Často ale zapomínáme, že přímo lví podíl na naší vizáži má chrup. Zdravý a zářivý úsměv nejen upoutá pozornost, ale ubrat dovede i pár let.

 

Na vině nejsou geny

Řada z nás se mylně domnívá, že za stav našich zubů je zodpovědná genetika. Opak je však pravdou, ať se vám to líbí nebo ne, plnou odpovědnost nesete pouze vy sami. Vše je totiž o správné a především důkladné ústní hygieně. A přestože se čištění zubů zdá jako ta nejtriviálnější věc na světě, kterou ovládají už děti v mateřské škole, je třeba si přiznat, že spousta dospělých si svůj chrup správně čistit neumí a dopouští se řady chyb. Není třeba brát zubní kartáček do ruky po každém jídle, sotva spolknete poslední sousto. Podle odborníků stačí dvakrát denně, a to ráno po snídani a večer před spaním – poté už byste neměli nejen nic jíst, ale ani pít, dát si můžete jen obyčejnou vodu.

 

Správná technika a příroda – ideální kombinace

Rozhodující vliv má správná technika čištění. Pokud nevíte jak na to, navštivte dentální hygienistku, která vám vše ukáže a poradí s výběrem vhodných dentálních pomůcek. Vedle klasického zubního kartáčku nezapomínejte ani na použití toho mezizubního a na dentální nitě, které se dostanou i do mezizubních prostor. Důležitým doplňkem je také zubní pasta, s níž bude čištění nejen účinnější, ale také příjemnější a „chutnější“. Velké oblibě se dnes těší bylinné zubní pasty, které neobsahují žádnou zbytečnou chemii. Najdete v nich jen extrakty z léčivých bylin, jako je šalvěj, máta, heřmánek, řepík či nátržník, které se v péči o zuby osvědčily již po generace. Naši předci je využívali také při nejrůznějších problémech, jako je zánět dásní nebo nebezpečná paradontóza. Ústní hygienu završte použitím bylinné ústní vody, která zlikviduje všechny bakterie. A pak už se můžete smát na všechny kolem hezky od ucha k uchu!

Sledujte slevové akce
Sledujte slevové akce

Nejnovější akční nabídky na SlevyMojeMěsto.cz.